Apartamentów w Warszawie jest niezliczona ilość, co za tym idzie, jest bardzo wiele opcji jeżeli chodzi o wybór mieszkań w Warszawie. Na co należy więc zwracać uwagę podczas wyboru takiego apartamentu? Oto 10 wskazówek które pomogą tobie w wyborze apartamentu, który spełni twoje oczekiwania.

Lokalizacja

Niezależnie czy chcemy wynająć apartament z powodów wakacyjnych, czy z innego powodu, lokalizacja to najważniejszy element który trzeba brać pod uwagę podczas wyboru apartamentu. Warto się rozejrzeć wokół okolicy danego apartamentu, sprawdzić stan zewnętrzny budynków sąsiadujących z budynkiem, gdzie znajduje się apartament; jakie widnieją tam standardy; jaka jest odległość między apartamentem a miejscem pracy; czy jest bardzo duży ruch na ulicach w dniach pracy. Ważne jest to zrobić, aby ocenić, czy miejsce w którym jest apartament będzie nam odpowiadało.

Komunikacja miejska

Im więcej środków komunikacji blisko naszego apartamentu, tym lepiej. Głównie dodaję ten punkt ponieważ komunikacja ułatwia nam w niektórych skrajnych sytuacjach, które mogą nas w życiu spotkać, jak na przykład kiedy zepsuje nam się samochód i będzie on w warsztacie.

Ściany

Nikt nie lubi hałasu lub głośnej muzyki wyłaniającej zza ściany. Dlatego również ważną sprawą jest sprawdzenie jak grube są ściany w takim apartamencie oraz z jakiego materiału zostały one wykonane. Możemy też zapytać samego dewelopera o testy akustyczności, które są przeprowadzane zazwyczaj we wszystkich nowych mieszkaniach.-

Miejsca i atrakcje

Ważne jest miejsce, gdzie można wypocząć i się zrelaksować, jak basen czy park. Jeżeli mamy dzieci, to sprawdźmy również, czy będą miały w pobliżu miejsce żeby spędzać wolny czas, na przykład place zabaw lub boiska sportowe.

Lotnisko lub dworzec w pobliżu

Startujące i lądujące samoloty tworzą duży hałas. Podobnie wygląda sytuacja w przypadku dworców kolejowych. Więc jeżeli chcemy wybrać ciche miejsce gdzie można spokojnie zasnąć, to na pewno nie będzie to blisko lotniska lub dworca.

Czy są prywatne miejsca parkingowe?

Jeżeli posiadamy samochód, dobrze jest zapytać o własne miejsce parkingowe. Ma to szczególne znaczenie, jeśli spędzimy nasz czas w miejscu, gdzie jest duża liczba turystów. Prywatne miejsce parkingowe pozwoli nam na uniknięcie wysokich opłat za miejsce parkowania, które w takich miejscach mogą się znajdować oraz na zaparkowanie w bezpiecznym miejscu blisko naszego miejsca zamieszkania.

Wyposażenie

Bardzo ważne jest to, aby sprawdzić, jakie apartament oferuje udogodnienia. Warto więc sprawdzić, czy będziemy posiadać prywatne Wi-Fi; czy będziemy posiadać telewizor; czy będziemy mieli dostęp do garnków, naczyń oraz pralki, gdzie jeśli by były, mielibyśmy możliwość zrobienia prania oraz nie bylibyśmy skazani na korzystanie tylko z usług restauracji.

Czy mogę wziąć ze sobą psa?

W niektórych ofertach apartamentów na wynajem może się zdarzyć, że jeżeli chcemy wziąć ze sobą naszego zwierzaka domowego, to może być naliczana opłata za zwierzę. Nie zawsze tak jest, ale zdarza się.

Układ pomieszczeń

Apartament poza posiadaniem standardowych pomieszczeń, jak kuchnia czy łazienka, musi mieć również co najmniej jedną sypialnie z bezpośrednim wejściem do prywatnej łazienki oraz garderoby. Ważny jest również wyraźny podział apartamentu między częścią dostępną dla gości oraz częścią prywatną. Niestety, bardzo wiele ofert na internecie pod hasłem “apartament” nie są tak naprawdę apartamentami, lecz zwykłymi mieszkaniami na wynajem.

Cena

Cena zależy przede wszystkim od miejscowości, w której chcemy nabyć nasz apartament. Generalnie apartamenty nie kosztują mniej niż kilka tysięcy miesięcznie, więc jak znajdziecie ofertę która oferuje za apartament mniej, to w tej sytuacji cena się zmniejsza kosztem wygody. W warszawie ceny są średnio od ok. 16 000 do 35 000 zł za mkw. Poznań jest nieco tańszy, ponieważ można nabyć apartament w cenach od ok. 6 000 do 13 000 zł za mkw, chociaż oferowane są również droższe. W Gdyni jest to ok. 11 700 zł za mkw. A w Zakopanem od 7 200 do 17 000 zł za mkw.