Dla osób podróżujących służbowo w wyborze hotelu ważna jest wygoda i łatwa dostępność rzeczy ułatwiających nam pracę, jak na przykład Wi-Fi czy przygotowania sobie posiłku nawet o późnych porach. Dziś omówimy kilka elementów, na które trzeba zwrócić uwagę podczas wyboru apartamentu na wyjazd służbowy.

Apartament a mieszkanie

Najpierw powinniśmy znać różnicę między apartamentem a lokalem mieszkalnym. Apartament odróżnia się od mieszkania w dużej mierze od metrażu, jest to zazwyczaj około 100 m2. W apartamencie powinien się pojawić co najmniej jeden z następujących pomieszczeń: Kuchnia, Salon, Główna sypialnia z bezpośrednim dojściem do garderoby oraz łazienki, łazienka ogólna, pokój gościnny oraz pralnia lub pomieszczenie gospodarcze.

Lokalizacja

Przede wszystkim ważna jest lokalizacja, w której się znajduje nasz apartament. Powinien on być położony blisko centrum miasta, ponieważ jest tam łatwiejszy dostęp do środków komunikacji, takich jak pociągi lub autobusy, które w dużym stopniu ułatwiają nam przemieszczanie się po mieście. Ważna jest również odległość apartamentu od siedziby kontrahenta, bowiem nie warto tracić czasu na długie dojazdy.

Internet

W dzisiejszych czasach internet jest wszędzie i jest to jedna z najważniejszych rzeczy potrzebnych do codziennego funkcjonowania. Prywatne Wi-Fi w apartamencie jest bardzo przydatne zarówno dla osoby która w niej mieszka, jak i dla nagłych sytuacji w firmie, gdzie informacje są potrzebne jak najprędzej z powodu jakiejś zmiany.

Aneks kuchenny

Dobrze wybrać apartament z kuchnią, gdzie można o każdej porze przygotować sobie posiłek, bez konieczności wychodzenia z apartamentu. Nie dość że to będzie dla nas wygodne, to w dodatku gdy pracujemy późnymi porami, nie musimy się martwić że restauracje są zamknięte. Warto znaleźć taki apartament gdzie będziesz mieć w kuchni między innymi zmywarkę do naczyń, piekarnik, naczynia, sztućce, mikrofalówkę, lodówkę oraz czajnik.

Komunikacja miejska

Jak omówiono w powyższym temacie Lokalizacji, komunikacja miejska jest ważnym elementem podczas kiedy nie posiadamy samochodu. Ale nawet kiedy posiadamy pojazd, dobrze mieć blisko przystanki w sytuacji, kiedy może zepsuć się nam samochód i jest w warsztacie. Bowiem nie musimy wtedy się martwić o długi, niepotrzebny spacer do naszej siedziby lub gdziekolwiek, jeżeli tych środków komunikacji nie ma.

Cena

Cena apartamentów różni się głównie od miejsca. Jednocześnie w apartamencie zakwaterowanych może być nawet 8 osób, dlatego często pracownicy planują zamieszkać w jednym apartamencie, ponieważ do znacznie zmniejsza koszty. Wynajem apartamentu w Warszawie to koszt zaczynający się od mniej więcej 200 złotych za noc. Czasami zdarzają się promocje, zwłaszcza z dużym wyprzedzeniem, dlatego najlepiej noclegi rezerwuj jak najszybciej. Pamiętaj też, że do apartamentów często wlicza się dodatkowa opłata za sprzątanie, która wynosi niezależnie od okresu rezerwacji, tyle samo.

Miejsce na relaks

Warto się rozejrzeć po okolicy danego apartamentu, czy nie ma przypadkiem miejsc wypoczynku, do których można się wybrać po ciężkim dniu pracy, jak basen, SPA czy nawet park. Dobrze mieć takie miejsce w pobliżu ponieważ sprawi to ogólnie lepsze własne samopoczucie. Jest to ważny element w życiu codziennym.

Luksus w budynku

Budynek, w którym się znajduje apartament powinien być zaprojektowany przez znanego architekta lub przez uznaną pracownię architektoniczną, z tego powodu że to gwarantuje nam wysoką estetykę budynku. Wnętrza apartamentów powinny być wykończone drogimi materiałami. 

Czy są prywatne miejsca parkingowe?

Mieszkanie w apartamentach czasami pozwala na to, by mieć własne miejsce parkingowe. ma to szczególne znaczenie, jeśli spędzimy nasz czas w miejscu, gdzie jest duża liczba turystów albo gdy jest to miasto z dużym ruchem. Prywatne miejsce parkingowe pozwoli nam na uniknięcie wysokich opłat za miejsce parkowania, które w takich miejscach mogą się znajdować oraz na zaparkowanie w bezpiecznym miejscu blisko naszego miejsca zamieszkania.